Menu własne 2

 

W wypadku Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej jest to skoncentrowanie się wokół Dekalogu - Przykazań Bożych, które stanowią podstawę do dobrego przygotowania się do misyjnej spowiedzi oraz krzyża Jezusa Chrystusa, by na wzór św. Eugeniusza u Jego stóp doświadczyć mocy Bożej Miłości, gdzie trwać należy z Maryją Niepokalaną.

Ze względu na ich aspekt kerygmatyczny i ewangelizacyjny, wypracowany m.in. przez o. Maxa Kassiepego OMI - wybitnego kaznodzieję i misjonarza ludowego oraz prosty styl przepowiadania, misje te stanowią okazję do doświadczenia Boga i zgodnie ze słowami św. Eugeniusza uczynienia wszystkiego, by ludzie żyli jak istoty rozumne, później jak chrześcijanie i by wreszcie stali się świętymi. Misje to także okazja do budzenia powołań do służby Boże we wspólnocie parafialnej.

Misjonarze prowadzący misje, w naszym Zgromadzeniu nazywani, misjonarzami ludowymi, nieustannie doskonalą swój warsztat kaznodziejski i retoryczny, dzięki sesjom formacyjnym, jakie raz w roku odbywają w Krakowie lub w Obrze, gdzie zaprasza się specjalistów z różnych dziedzin przepowiadania, komunikacji interpersonalnych, językoznawców, znanych głosicieli słowa i teologów.