Menu własne 2

 

 

Pierwszym z nich jest tylko możliwość noclegu w klasztorze z samodzielnym wyżywieniem, które można zrealizować w różnego rodzaju punktach, którymi dysponuje taka miejscowość turystyczna jak Iława. Ten wariant będzie odpowiedni dla osób, które lubią niezależność i chcą wybierać się na dłuższe wyjazdy w czasie swojego pobytu w Iławie i nie być zobligowane jakimiś godzinami w swoich planach. W części mieszkalnej jest możliwość skorzystania z czajnika i podstawowej zastawy stołowej.

Drugim jest możliwość zaproszenia (w wypadku pojedynczych osób) do naszego klasztornego stołu, ale w tym wypadku korzystając z naszej domowej kuchni, trzeba się dostosować do godzin posiłków całej wspólnoty klasztornej, gdyż nie mamy osobnej obsługi kuchennej, która mogłaby wydawać posiłki w innych umówionych porach, gdyż nasza kuchnia to nie jest kuchnia zbiorowego żywienia. Wtedy posiłki odbywają się w klasztornym refektarzu, a nocleg w pokoju gościnnym. Pozostałe części klasztoru zarezerwowane są dla wspólnoty zakonnej i nie ma możliwości przemieszczania się po innych korytarzach (każdy otrzymuje komplet kluczy do pokoju i osobnej klatki schodowej, którą można wyjść na zewnątrz).

Sprawy duchowe

W obydwu wypadkach każdego dnia można uczestniczyć we Mszy świętej parafialnej w kościele rano o 7.00 lub wieczorem o 18.00, a w piątki także o 15.00. Można także uczestniczyć w odbywających się w kościele nabożeństwach (np. od maja do października w nabożeństwach fatimskich czy też majowych, październikowych itp.) lub poświęcić czas na modlitwę w kościele w czasie jego otwarcia.

Dłuższa adoracja w ciszy możliwa jest w każdy piątek po Mszy o 15.00 czyli od ok. 16.00 do 18.00, z wyjątkiem okresowych nabożeństw (I piątek, maj, październik - na zakończenie adoracji jest nabożeństwo lub w listopadzie czas wypominek za zmarłych - ok. 17.15-17.30) oraz I niedziele miesiąca od 16.00 do 18.00 (trochę krócej w maju, październiku i listopadzie ze względu na w/w nabożeństwa).

Niestety obecnie nie dysponujemy możliwością korzystania z klasztornej kaplicy, ale być może będzie to możliwe po kompleksowym remoncie zabytkowej części domu (planujemy go, ale zależne to jest od znalezienia na to odpowiednich środków) w czasie którego chcielibyśmy umieścić kaplicę domową na styku starego i nowego domu, aby nocujący w pokoju gościnnym mogli mieć do niej dostęp.