Menu własne 2

 

 

 

"Charyzmat świętego Eugeniusza de Mazenoda, który jest darem Ducha Świętego dla Kościoła, promieniuje w świecie. Ludzie świeccy czują się wezwani do udziału w nim zgodnie ze swoim stanem życia i do przeżywania go w sposób zależny od różnych środowisk i kultur. Uczestniczą oni w charyzmacie w duchu komunii i wzajemności między sobą i z oblatami. (...) Wierne oblackiej tradycji, wspólnoty zatroszczą się o rozwój Misyjnego Stowarzyszenia Maryi Niepokalanej w celu formowania laikatu oraz jego udziału w duchowości i apostolstwie oblatów" (Reguła 37 a i b).

 

W ramach Polskiej Prowincji Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej prowadzone są różnego rodzaju formy zaangażowania na rzecz misji. Każdy zatem zapewne znajdzie coś dla siebie, by zaangażować się na rzecz misyjnej działalności Kościoła w tym jednym aspekcie, jakim jest praca Polskich Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej na misjach.

Najstarszą formą wsparcia misji jest Prokura Misyjna. Prowadzi ona animację misyjną indywidualną i całych grup osób, które chcą się zaangażować w dzieło misyjne Kościoła. Prowadzi różnego rodzaju projekty misyjne i umożliwia adopcję na odległość, szczególnie dzieci z Madagaskaru. Istnieje też możliwość wsparcia tego dzieła 1% z podatku, dokonując odpisu na Stowarzyszenie Oblacka Pomoc Misjom „LUMEN CARITATIS” [KRS 0000327951].

W ramach działań prokury jest Stowarzyszenie Przyjaciół Misji Oblackich, jako oferta skierowana do wszystkich od dzieci do osób starszych (modlitwa indywidualna i wspólnotowa w intencji misji, misjonarzy i powołań misyjnych; ofiarowanie cierpienia i dobrych uczynków w intencji misji; wspieranie misji dobrowolną ofiarą materialną oraz uczestniczenie wraz z oblatami w sposób duchowy w niesieniu Dobrej Nowiny po krańce świata czy możliwość objęcia patronatem misyjnym zakonnika na innym kontynencie).