Menu własne 2

 

 

Oblaci pracują w Polsce w 20 domach. 2. z nich, to domy formacyjne: nowicjat na Świętym Krzyżu oraz seminarium w Obrze, będące częścią Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Oblaci Polscy pracują w 16. parafiach w Bodzanowie, Gorzowie Wielkopolskim, Grotnikach, Iławie, Katowicach, Kędzierzynie-Koźlu, Kodniu, Kokotku, Laskowicach Pomorskich, Lublińcu, Łebie, Obrze, Poznaniu, Siedlcach, Wrocławiu, i Zahutyniu. Dodatkowo istnieją jeszcze 2. domy studencko-naukowe w Warszawie i Lublinie. Mają kościół rektoralny w Gdańsku, gdzie jest całodzienna adoracja i spowiedź, podobnie jak przy parafii w Katowicach.

Opiekują się 2. sanktuariami: Relikwii Drzewa Krzyża Świętego na Świętym Krzyżu oraz Matki Bożej Gregoriańskiej w Kodniu nad Bugiem oraz prowadzą Centrum Młodzieżowe w Kokotku i opiekują się Wspólnotą Dobrego Pasterza, która w Woźnikach i Katowicach zajmuje się osobami uzależnionymi i bezdomnymi. Szczególnym rodzajem posługi są kapelanie więzienne w Iławie, Wrocławiu, Lublińcu oraz Zabłociu k. Kodnia, w których zaangażowanych jest 6. oblatów, jako kapelani pełnoetatowi lub pomoc kapelańska.

Dodatkowo niektórzy oblaci posługują jako kapelani sióstr zakonnych, szpitali i domów pomocy społecznej (Katowice, Poręba, Wielka Wieś, Chumiętki, Konstantynów, Bieruń Stary, Pniewy, Luboń k. Poznania, Warszawa). Inni są kapelanami wojskowymi (Warszawa) lub pracują naukowo (KUL w Lublinie, UKSW w Warszawie, PWT we Wrocławiu, WT UAM w Poznaniu), a bywa i tak, że czasowo przebywają poza wspólnotą (Imielin, Lublin).

Więcej informacji znajdziesz na stronie Polskiej Prowincji: www.oblaci.pl

Uzupełnieniem informacji o działalności polskich oblatów mogą być:

Centrum Formacji "Niniwa": http://niniwa.org/

oraz linki do parafialnych stron oblackich, które znajdziesz w dziale: Warto odwiedzić.